Пам'яті Г.О. Статюхи

   


Кафедра кібернетики хіміко-технологічних процесів із скорботою сповіщає, що 17 грудня 2012 року року не стало Геннадія Олексійовича Статюхи - доктора технічних наук, завідувача кафедри кібернетики ХТП, професора, засновника наукової школи - "Математичне та комп'ютерне моделювання хімічних і технологічних процесів та систем", Президента Української Інженерно-хімічної Асоціації, члена Екологічної та Інженерної Академій України. Із життя пішла людина, більшу половину життя якої було віддано викладацькій та науковій роботі в НТУУ "КПІ".

Життєвий шлях

ГЕННАДІЯ ОЛЕКСІЙОВИЧА
СТАТЮХИ

було відзначено багатьма науковими та педагогічними здобутками. Він народився 24 березня 1940 року в м. Спаську (Росія). В 1962 році закінчив Київський політехнічний інститут, за спеціальністю "Автоматизація хімічних виробництв". З 1962 року по 1967 рік працював на Київському заводі хімікатів. З 1967 року по 1970 рік у Київському інституті автоматики приймав участь у розробленні систем керування технологією хлорування спирту. В 1969 році захистив кандидатську дисертацію.

Наступний період було присвячено педагогічній, науковій та громадській роботі в КПІ, спочатку на посаді доцента, а після захисту докторської дисертації (1984 рік) - професора. З 1980 року Г.О. Статюха очолював кафедру кібернетики хіміко-технологічних процесів.

Понад сорок років вчений та педагог віддавав свої знання справі вищої освіти, керівництву науковою роботою студентів, аспірантів і молодих викладачів. Серед його учнів більше половини сьогоднішніх педагогічних кадрів кафедри, 14 кандидатів і доктор наук. Десятки випускників досягли значних успіхів в науковій та виробничій сфері, сфері бізнесу та політиці.

У рамках реалізування міжнародної програми Десятиріччя освіти задля сталого розвитку проф. Статюхою Г.О. був підготовлений курс лекцій "Основи сталого розвитку суспільства", який з 2008 навчального року читається магістрам всіх спеціальностей університету. Статюха Г.О. був відповідальним за програму 1,5-річної підготовки магістрів зі сталого розвитку (ІПСА).

Науковий доробок Г.О. Статюхи склав понад 500 наукових праць, 9 підручників, 5 монографій, 17 авторських свідоцтв і патентів. Завдяки науковому та навчальному досвіду Г.О.Статюхи, НТУУ "КПІ" та кафедру було достойно представлено в міжнародних проектах зі сталого розвитку та хімічної інженерії. 

Як підтвердження високого рівня робіт Статюхи Г.О. його цикл праць в напрямку охорони навколишнього середовища та сталого розвитку отримав відомий американський грант Fulbright (2005).

За сумлінну роботу професора Статюху Г.О. було нагороджено: Міністерством освіти за найкращу наукову роботу (1983 рік), медаллю ВДНГ України за краще програмне забезпечення (1989 рік), дипломом "Всесоюзного хімічного товариства ім. Д.І.Менделєєва" (1985 рік), премією КПІ за кращий підручник (1991 рік), медаллю відмінник Освіти України, в 2007 році він одержав диплом "Викладач-дослідник 2006" та диплом заслуженного профессора НТУУ "КПІ" у 2008 році.

Геннадій Олексійович Статюха залишиться в памяті колег та учнів як високоосвічена людина, професіонал, доброзичливий керівник, вчений та талановитий викладач.

Ректорат НТУУ "КПІ", хіміко-технологічний факультет, колектив кафедри КХТП та студенти щиро співчувають дружині та близьким Геннадія Олексійовича з приводу тяжкої втрати та назавжди збережуть пам'ять про нього.